Atrakcje
Historia Spisza
Region Spisza na przestrzeni wieków był swoistym miejscem współpracy i ścierania się różnych kultur: polskiej, węgierskiej, niemieckiej i słowackiej. Dlatego, z wymieszania się tych kultur, wytworzyła się tutaj bardzo ciekawa, barwna i odrębna kultura. Do najważniejszych atrakcji Spisza należy zaliczyć:
- walory przyrodnicze takie jak: przełom Białki, rezerwat zielone i dusztyńskie skałki, zachwycające miejsca widokowe (Litwinka, Grandeus, Kuśnierzów Wierch, Przełęcz nad łapszanką itd.)
- walory antropogeniczne: liczne zabytki architektury sakralnej oraz architektury świeckiej sięgające przełomu XIII/XIV wieku (kościół św. Sebastiana w Jurgowie z XVII w., św. Elżbiety Węgierskiej w Trybszu z XVI w., św. Kwiryna w Łapszach Niżnych z XIV w., św. Stanisława we Frydmanie z XIII w., św. Barłomieja w Niedzicy z XIII w., zamek w Niedzicy z XIV w., sypańce z Kacwina, zagroda Korkoszów w Czarnej Górze, piwnice i Kasztel we Frydmanie, szałasy całoroczne w Jurgowie).
Idealne widoki
Tak jak w przyrodzie nie ma powtórzeń, są tylko wyjątkowe i niepowtarzalne zjawiska, tak region Spisza Polskiego, pomimo małego obszaru, jednak z racji swojego malowniczego położenia u podnóża Tatr, jest wyjątkowym i niepowtarzalnym miejscem, które można nazwać widokową perłą pośród regionów Polski. Aby doznać wyjątkowych wrażeń, wystarczy udać się na jedno z kilkunastu widokowych miejsc, chociażby na Litwinkę, położoną w Czarnej Górze, skąd rozpościera się idylliczny widok na Babią Górę na zachodzie, Gorce na północy, Pieniny na wschodzie oraz wyjątkowe i majestatyczne Tatry na południu.
Infrastruktura narciarska
W takim właśnie bajecznym rejonie, z bardzo dobrą infrastrukturą narciarską i termalną, powstają apartamenty Montenero. Ogromna większość apartamentów z widokiem na Tatry. Każdy, kto przyjedzie na Polski Spisz, a szczególnie do Aparthotelu Montenero znajdzie tutaj niepowtarzalny wszechstronny wypoczynek. Sprzyja temu doskonałe położenie na wys. 795 m npm, z wyjątkową panoramą na Tatry Słowackie i Polskie, w pobliżu wyciągów narciarskich (100 m od kolei krzesełkowej Koziniec), widokowych tras rowerowych oraz basenów termalnych w Białce Tatrzańskiej i Bukowinie Tatrzańskiej.